Postępowanie upadłościowe

Prowadzimy postępowanie upadłościowe dla firm niezależnie od charakteru prowadzonej przez nich działalności. Mamy duże doświadczenie w udzielaniu porad i ocenie wypłacalności spółek. Świadcząc takie usługi, bierzemy pod uwagę przesłanki umożliwiające firmie ogłoszenie upadłości. Na ten krok decydują się przedsiębiorstwa, które utraciły płynność finansową. Nasi prawnicy są w stanie sprawnie ocenić stan zadłużenia, a także zapewnić wsparcie merytoryczne. Postępowanie upadłościowe pomaga przedsiębiorcom stworzyć warunki, dzięki którym mogą spłacić swoje długi. Nie zawsze prowadzi ono do ogłoszenia przez firmę upadłości. Możliwe jest zachowanie prowadzonej działalności. Nasza kancelaria zajmuje się wszystkimi formalnościami i przygotowywaniem niezbędnych dokumentów. Zależy nam, aby procedura przebiegła szybko i sprawnie. Z tego powodu pozostajemy do Państwa dyspozycji na każdym etapie współpracy. Można się z nami skontaktować telefonicznie lub mailowo.

Możliwe formy upadłości firmy

Zapewniamy wsparcie i doradztwo w trakcie procesu ogłoszenia upadłości przez firmę. Na początku dokładnie analizujemy powody ogłoszenia upadłości, dzięki czemu możemy ocenić, czy przedsiębiorstwo na pewno nie ma żadnej szansy na kontynuowanie swojej działalności. Następnie określamy najkorzystniejszą dla firmy formę upadłości. Możemy wyróżnić:

  • upadłość likwidacyjną – wypadkową likwidacji spółek stanowi sprzedaż majątku na poczet powstałych wierzytelności,
  • upadłość układową – w takim wypadku firma może kontynuować swoją działalność, ale jest zobowiązana do podpisania z wierzycielami układu i zaspokojenia wszystkich powstałych zobowiązań.

Naszym Klientom przedstawiamy dokładne różnice pomiędzy możliwymi formami ogłoszenia upadłości firmy. Wymieniamy zarówno ich zalety, jak i wady, dzięki czemu wspólnie możemy podjąć właściwą decyzję. Firmie możemy zaproponować również oddłużanie, którego celem jest obniżenie wysokości należności. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy niezrozumiałe kwestie.